KAMYAROTC

اگر ديابتي هستيد و يا در نزديكان فرد ديابتي داريد توجه بفرماييد

دیابت از بیماری های شایع و فراگیر در سراسر دنیا به ویژه در ایران میباشد ودر صورت کنترل نکردن باعث ناتوانی انسان میشود که میتواند مشکلات جدی را برای اندام ها ایجاد کند. یکی از این مشکلات زخم های مزمن و مقاوم به درمانی است که معمولا در کف پای این بیماران ایجاد میشود. این عارضه را پای دیابتی میگویند.
مشکلاتی که برای پای افراد مبتلا به دیابت ایجاد میشود به علت دو اشکال عمده ای است که دیابت مسبب آن است. این دو مشکل اختلالات اعصاب محیطی و کم شدن جریان خون اندام است.
اختلال عروقی زمینه ساز بروز زخم در پای فرد مبتلا به دیابت است.
😱 دلايل ايجاد زخم در پاي افراد ديابتي: بیماری دیابت در بلند مدت موجب کم شدن جریان خون در همه بدن میشود ولی این مشکل در پا بیشتر از جاهای دیگر خودش را نشان میدهد زيرا پا دورترين عضو بدن نسبت به قلب ميباشد. همین امر موجب میشود که زخم هایی که بطور مرتب در اثر آسیب های محیطی در پای همه افراد ایجاد میشوند ولی بسرعت خوب میشوند در پای این افراد خوب نشود چون بهبود زخم به مواد غذایی و اکسیژن نیاز دارد که از را راه خون به بافت ها میرسد.
میکروب ها هم زمینه را مساعد دیده و بر روی زخم ایجاد شده شروع به فعالیت کرده و عفونت ایجاد میکنند. به علت کاهش جریان خون پا گلبول های سفید هم کمتر به محل زخم رفته و دفاع ایمنی بافت کم میشود. خود بیماری دیابت هم بطور کلی دفاع ایمنی بدن را کاهش میدهد. این امر موجب گسترش عفونت در زخم و تاخیر در بهبود آن ميشود.
يكي ديگر از دلايل ايجاد زخم پاي ديابتي: در دیابت کاهش حس به علل اختلال در عملکرد اعصاب محیطی وجود دارد
مشکل دیگر افراد دیابتی اختلال در کارکرد اعصاب محیطی است که موجب کم شدن حس لمس در پای آنها میشود. این کاهش حس موجب خشکی و ایجاد شکاف هایی در پوست شده که زمینه را برای ایجاد زخم فراهم میکند. از طرف دیگر بیمار به علت کاهش حس کمتر متوجه آسیب های محیطی میشود. مثلا پا بدون اینکه شخص متوجه شود در مجاورت شی داغ قرار گرفته و میسوزد و یا بر روی شی برنده رفته و زخم ميشود.
ارتوپدی فنی كاميار مجهز به سیستم اسکن 3بعدی کف پا میباشد که در حال حاضر در سطح کشور پیشرفته ترین نوع اسکن به شمار می آید که قادر است پای فرد را در وضعیت های ایستاده راه رفتن و تست تعادل اسکن نموده و به طور کامل فشارهای وارده بر تمام نقاط کف پا را بر حسب کیلوپاسکال معین نموده و قسمتهای پرفشار را که در حال آسیب دیدن میباشند را به اپراطور نشان میدهد و داده های اسکن انجام شده تحویل دستگاههای ساخت دکفی با روش شده و انواع کفی با بهترین متریال روز دنیا و با توجه به تمامی زوایای پای فرد ساخته میشود.
از طريق استفاده از كفي طبي ديابتي فشار وزن بدن در کف پا به صورت متعادل و استاندارد تقسیم شده و مانع ایجاد زخم یا میخچه میگردد همچنین با تقسیم فشار در کف پا درد های مزمن در کمر زانو مچ و کف پا تا حد قابل ملاحضه ای کاهش میابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *